null


Автомобільні перевезення пасажирів і багажу по Україні

оголошення про надання послуг та замовлення пасажирських перевезень

Каталог файлів
 Пассажирские перевозки по Украине  Бесплатные объявления о перевозках
Меню сайту


Всі оголошення
Мої файли [0]
Законодавство [18]
Автопланета [34]
Корисні поради [30]


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вхід/Реєстрація


Пошук


Оголошення по даті


Друзі сайту

Бесплатные объявления

о перевозках

Биржа частных перевозок privattrans.com.ua

_______________________

Перевезення вантажів:

сайт безкоштовних оголошень

Перевезення вантажів. Сайт безкоштовних оголошень.

Всі оголошення

 про надання послуг

 та замовлення

 вантажних перевезень по Україні

Вітаю Вас, Гість · RSS 28.03.2024, 16:56
Головна » Файли » Корисні поради

Характеристики літніх шин
01.04.2012, 02:23
Перш за все, варто відзначити, що під літніми показниками маються на увазі такі експлуатаційні характеристики шини, які найбільшою мірою виявляються при температурі понад + 7 С.

Зчеплення на сухій дорозі

Цей показник визначає зчіпні або гальмівні характеристики літньої шини при русі по сухому твердому покриттю. На це властивість впливають: хімічний склад компонентів гуми, площа контакту гуми з дорогою і її стійкість. Цю характеристику можна визначити найбільш об'єктивно за наслідками випробувань гальмування шин, які наводяться в спеціальних довідниках.

Зчеплення на мокрому покритті

Ця характеристика пов'язана з ефективністю гальмування на твердому мокрому поркиття. Цей показник також залежить від хімічного складу гумової суміші, стабільності площі і форми контакту протектора з дорогою, наявності додаткових крайок, що підвищують зчеплення. Найбільш ефективним способом визначення цього показника є результати об'єктивних випробувань.

Комфортність

На комфортність впливають: хімічний склад шини, слойність брекера, (будова каркаса), дизайн протектора, розміщення блоків на протекторі зі змінним кроком, сприяє гасінню резонансних звукових коливань.
Характеристики комфортності можуть бути об'єктивними (рівень шуму) і суб'єктивними (м'якість покришки, можуть амортизувати не глибокі ями).

Керованість

Керованість - це здатність шини чітко і швидко відгукуватися на команду водія відповідно до заданого їм напрямком руху. На цей показник впливають форма малюнка протектора, стабільність форми плями контакту, жорсткість центральної частини і плечових елементів протектора, склад гуми.
Найбільш ефективним з точки зору керованості є дизайн шини з цільним центральним ребром і закритими плечовими блоками. Керованість автошини прийнято характеризувати здатністю забезпечення прямолінійного руху автомобіля при високих швидкостях, а також за мінімальним часом проходження траси замкнутої траєкторії.

Стійкість до аквапланування

Аквапланування - це один з найнебезпечніших моментів при русі по занадто мокрим дорогах, покритих шаром води, при великих швидкостях. У зв'язку з цим окремі виробники шин виділяють дощові автошини в окремий підклас. Оскільки стійкість шини до аквапланування дуже сильно впливає на безпеку руху, тест по цьому показнику полягає у визначенні критичної швидкості початку аквапланування при їзді по спеціально підготовленому дорозі, покритої 8-10-міліметровим шаром води при русі по прямій лінії і на поворотах (або по круговій траєкторії). Стійкість шини до аквапланування найбільшою мірою залежить від форми малюнка протектора, а саме від наявності певного числа водовідвідних турбоканалів, які служать для відводу води з-під точки контакту. На стійкість автошини до аквапланування сильний вплив робить залишкова глибина протектора. Тому з точки зору об'єктивності виробники повинні відчувати як нові покришки, так і колишні в експлуатації автошини із зносом на 40-60%.

Максимальний пробіг автошини


Ця характеристика визначає величину пробігу вашої шини в кілометрах пробігу до максимального зносу. Показники, що впливають на зносостійкість шини: відкритість протектора; хімічний склад гуми протектора (наявність спеціально вводяться добавок), конструкція каркаса автошини, що дозволяє стабілізувати форму точки контакту при русі. Пробіг шини визначається, перш за все, умовами її експлуатації: стану елементів підвіски автомобілів (амортизаторів, підшипників маточин, кульових опор), стилю водіння, правильності кутів установки коліс (розвалу-сходження), дорожнього покриття і, звичайно ж, тиску в шині.

Опір коченню

На опір коченню впливають конструкція каркасу (слойність брекера), хімічний склад гумової суміші протектора, що визначає його м'якість, жорсткість з'єднання блоків протектора. Правильно підібрані шини можуть заощадити до 5% палива. Великі виробники шин часто вказують у маркуванні своїх шин, що дані шини відносяться до класу економічних.

Читайте також матеріал за темою:
Категорія: Корисні поради | Додав: rock | Теги: характеристики літніх шин, літня гума, літні шини, вибираємо літні шини
Переглядів: 2290 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]